30 Aralık 2009 Çarşamba

2009'u Bitirirken


2009’u da bitirdik işte. Bu seneki kısacık hedef listem bilgisayarım sene ortasında çökmesi itibariyle ortadan yok olmuştu. Gerçi öyle çok detaylı bir liste değildi .Ana kalem olan iş bulma olayını gerçekleştiremeyince diğer maddeleri gerçekleştirmeye pek fırsat olmadı doğrusu.

Ama ajandama aldığım notlara ve yaptıklarıma bakıyorumda senelerdir yapmadığım ,kafamı dağıtan şeylerle vakit geçirmeye bu sene yeniden başladım .En azından çaba gösterdim. Hatta bu senenin hedef listesine eklenecek olan Master yapma olayının ilk adımlarını attım .Sınavlara girdim .İlk sınavlarda durum istediğim gibi değil ama olacak kararlıyım .

Bu sene en çok duyduğum herhalde 'Daha iş bulamadın mı? 'Arkasından da 'Çokta aramıyosun o zaman 'gibi saçma sapan anektodlardı. Ya hangi insan o kadar okuyup ,arkasından bir fiil 8 sene çalıştıktan sonra evde takılmak ister ve insanlar benimki gibi belirsiz bir durumu nasıl özenirler ?Aklım almadı doğrusu. Neyseki sevdiklerim negatif düşündüğüm sıralarda yanımdalar ve bana moral vermeye devam ediyorlar .2010’dan beklediğim en büyük istek bu herhalde .Zaten diğer istediğim ikinci büyük istek yeni yıla girmeden gerçekleşti ,hayatıma yerleşti :))

Müzik konusunda vakit bol olunca coştumda coştum .Başta Brezilya müziği olmak üzere bir sürü yeni müziysen keşfettim. Zamanımın büyük bir kısmını internette o site senin bu site benim gezdim. Arşive alınacak kabarık bir liste beni bekliyor 2010 ‘da .

Müzik keşfinde olan istekliliğim kitap okuma konusunda olmadı malesef .Okuduğum kitap sayısını söylemiyeceğim utanıyorum şimdi.Evdeki kitaplar bitmeden kitap almama konusunda cezalandırdım kendimi .

Film izleme konusunda koyduğum hedefi tutturdum ama. Daha fazla seyredebilirdim ama seneyi 96 filmle kapattım fena değil .Bu seneyi sayıyı daha da yükselteceğim.

Kilo verme ,spor olayı bir ara aldığım gazla iyi gitti .Sonra rota güzel yemekler,şaraplar ile tersine döndü. Verilen kilolar geri alındı .Klasik dişi söylemleriyle fazla kilom var efenim. 2 kilo kadar :)) .Yine 50’ye fiksleyemedik iyimi

Gezme tozma olaylarına gelince ,geleneksel yazlık ,seneler gitmek isteniler listesindeki Bozcaada ,bol bol yeme içmeli arkadaş toplantıları bu sene de oldular hayatımda .Daha çokları yeni işle gelecekler inşallah bana doğru .

İşte öyle ya da böyle bir şekilde geçti bu 2009. Daha düzenli ve önümü görebileceğim ve rahat bir şekilde hareket edebileceğim bir 2010 istiyorum ben. Her anın değerini bileyim ,güzel huzurlu bir işim olsun ,çevremdeki herkesle sağlıklı ve mutlu bir 2010 geçireyim.

Herkesin dilekleri de bu yıl gerçekleşir umarım .

Mutlu Yıllar

Hiç yorum yok: