24 Ocak 2010 Pazar

So Tell The Girls That I am Back In TownEvet beklenen oldu 2010'dan istediğim dileklerden şu an için en önemlisi gerçekleşti. 1 haftadır işe gidiyorum ben. Hiç beklemediğim bir anda öylesine gönderdiğim mail 1 hafta içinde iş olarak bana geri döndü. Hemde çok hızlı bir şekilde. Sabah 11'deki iş görüşmesinin saat 15.30 de hayırlı olsun telefonuna dönüşmesiyle bir haftadır tekrardan iş hayatı içinde buldum kendimi. Tam olarak istediğimi gerçekleştiremesemde bu olay beni bir süre rahatlacak ,bana birşeyler katacak gibi gözüküyor. Bakalım zaman gösterecek .

Herşey ne kadar çabuk değişiyor bazen insanın hayatında ...


Hal böyle olunca yapılanlar ,keşifler biriksede biraz kafa dağıldı düzen oturunca anlatılacaklar daha bir akıcı olacak eminim.


Şu anda akılda kalanlar,Bu aralar sıklıkla dinlediğimiz albümlerden biri İlhan Erşahin 'in Erik Truffaz'lı İstanbul Sessions çalışması. İlhan Erşahin'i bilirim ama şu ana kadar Wax Poetic'li Norah Jones çalışması dışında hiç bir çalışmasına sahip değildim.Ama bu albüm benim için tam bir piyango oldu. Nedenine gelince herhalde uzun zamandır araştırmadan alınan bir cd bu kadar hoşuma gitmemişti .Albümün alınmasında sevgilinin etkisi büyük zira kendisi araştırmadan böyle süpriz denemeler yapmaya bayılıyor.Bu sefer ki gerçekten çok güzel bir seçim oldu. Daha çok vokal cazcı olan ben bile albümü sevdim ve birkaç haftadır zevkle dinliyorum .Özellikle de Freedom ve Our Theory çok başarılı . Tavsiye edilir ...

Diğer bir tavsiye de tiyatrodan .Tiyatro Öteki Hayatlar'dan Karşılaşmalar. Oyun 2007 'de Afife Tiyatro ödülünü almış. Tek perdelik oyun 3 kuşak çiftin birbirleri ile karşılaşmaları sonrasındaki diyalogları ile kadın erkek ilişkilerini sorguluyor. Konu bilindik ama oyuncular başarılıydı .Oyun ile ilgili tek negatif olay malesef Taksimde sergilendiği bir apartman katının salonunun tiyatro sahnesine dönüştürülmesiydi. İnsanların bu kadar zor şartlarda tiyatro yapmaları gerçekten üzücü .Bu keyifli oyun umarım daha güzel sahnelerde de performans imkanı bulur .

3 yorum:

Saadet Topçu dedi ki...

İş durumuna çok sevindim, darısı tüm olmayanların başına.
Umarım işini severek yaparsın.

JTB (JourneyToBlue) dedi ki...

hayırlı olsun alıpbaşınıgidenim:))

çok, ama çok mutlu oldum. umuyorum ilk maaşını aldığında yeni işini kutlayabilmek için o taraflarda olurum:)
bir kaçamak peşindeyim, hayırlısı.

ALDI BAŞINI GİTTİ dedi ki...

Çilek reçeli çok teşekkür ederim ,umarım öyle olur .

Dilaracım çok saol .Evet walla bu kaçamağı böyle bir zamana getirirsen süper olur .Yaparız felekten bir kutlama :))