27 Ocak 2010 Çarşamba

İf İstanbul 2010

Bendeniz işe güce adapte olmaya çalışırken İf programı açıklanmış efem.Hadi filmlere bakmak için buraya bir tık .

24 Ocak 2010 Pazar

So Tell The Girls That I am Back In TownEvet beklenen oldu 2010'dan istediğim dileklerden şu an için en önemlisi gerçekleşti. 1 haftadır işe gidiyorum ben. Hiç beklemediğim bir anda öylesine gönderdiğim mail 1 hafta içinde iş olarak bana geri döndü. Hemde çok hızlı bir şekilde. Sabah 11'deki iş görüşmesinin saat 15.30 de hayırlı olsun telefonuna dönüşmesiyle bir haftadır tekrardan iş hayatı içinde buldum kendimi. Tam olarak istediğimi gerçekleştiremesemde bu olay beni bir süre rahatlacak ,bana birşeyler katacak gibi gözüküyor. Bakalım zaman gösterecek .

Herşey ne kadar çabuk değişiyor bazen insanın hayatında ...


Hal böyle olunca yapılanlar ,keşifler biriksede biraz kafa dağıldı düzen oturunca anlatılacaklar daha bir akıcı olacak eminim.


Şu anda akılda kalanlar,Bu aralar sıklıkla dinlediğimiz albümlerden biri İlhan Erşahin 'in Erik Truffaz'lı İstanbul Sessions çalışması. İlhan Erşahin'i bilirim ama şu ana kadar Wax Poetic'li Norah Jones çalışması dışında hiç bir çalışmasına sahip değildim.Ama bu albüm benim için tam bir piyango oldu. Nedenine gelince herhalde uzun zamandır araştırmadan alınan bir cd bu kadar hoşuma gitmemişti .Albümün alınmasında sevgilinin etkisi büyük zira kendisi araştırmadan böyle süpriz denemeler yapmaya bayılıyor.Bu sefer ki gerçekten çok güzel bir seçim oldu. Daha çok vokal cazcı olan ben bile albümü sevdim ve birkaç haftadır zevkle dinliyorum .Özellikle de Freedom ve Our Theory çok başarılı . Tavsiye edilir ...

Diğer bir tavsiye de tiyatrodan .Tiyatro Öteki Hayatlar'dan Karşılaşmalar. Oyun 2007 'de Afife Tiyatro ödülünü almış. Tek perdelik oyun 3 kuşak çiftin birbirleri ile karşılaşmaları sonrasındaki diyalogları ile kadın erkek ilişkilerini sorguluyor. Konu bilindik ama oyuncular başarılıydı .Oyun ile ilgili tek negatif olay malesef Taksimde sergilendiği bir apartman katının salonunun tiyatro sahnesine dönüştürülmesiydi. İnsanların bu kadar zor şartlarda tiyatro yapmaları gerçekten üzücü .Bu keyifli oyun umarım daha güzel sahnelerde de performans imkanı bulur .

13 Ocak 2010 Çarşamba

Yeni bir şarap alternatifi


Nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama gördüğüm Vinkara Şarapları artık Türkiye pazarında yazısı üzerine denenecekler listesine eklemişim Vinkara'yı. Malum şaraplarla ara iyi .Neden yeni bir Türk şarabı markası daha denenmesin ?Yılbaşı alışverişi sırasına promosyon ile pek bir indirimli aldığımız Cabernet Sauvignon'u deneme fırsatı haftasonuna nasip olu. Biz şarabı başarılı bulduk. Farklı bir alternatifimiz daha oluşmasına pek bi sevindik.
Denemeden önce bir uzmanın yorumlarını da okumak isterseniz Vedat Milor'ün bu yazısına da bir tık!!

7 Ocak 2010 Perşembe

2010'un ilk keşfi

Aslında yılın son günlerinde birkaç parçasını şöyle bi dinlemiştim .Birkaç gündür biraz daha dinledikten sonra detaylı şans verilebilir diye düşünüyorum Tony Desare'ye.Piyano ve düzgün vokal ikilisine devam .Hem son albümünde Jane Monheit ilede düeti de var. Dinlemek lazım...