30 Ekim 2008 Perşembe

Lizz Wright Live at The Paradiso ..Son iki üç gündür bloggerın yasaklanmasıyla ülkemde olup bitenleri birkez daha hatırlamamdanmıdır ,yoksa havalarının neredeyse kar yağdı yayacak formatında soğumasındanmıdır (Bugün sıcaklık 6 C idi. İstanbul ise 18 C :(( ) hiç keyfim yoktu .
Taki bu geceki müzik ziyafetine kadar..


Lizz Wright bu gece Amsterdam Paradisodaydı ve ben de tabiki .Lizz Wright'ı ilk kez Dreaming Wide Awake albümünde keşfetmiştim .O günden beri canlı dinlemek hayalimdi. Kısmet Amsterdamdaymış.
Bu kızın sesi gerçektentende müthiş .Bütün konser boyunca büyülenmiş bir şekilde onu ve grubunu (Özellikle de bateristi :)) ) izledim. İkinci sırada oturmamın etkisi de olabilir tabii.
Burada da biletler Bimhuisdaki gibi numarasız vaktinde gelirsen çok güzel yerden konseri izliyebiliyorsun .Paradiso eskiden bir kiliseymiş 68'lerde hippilerin daha çoğunlukta geldiği club olarak ünlenmiş. Deep Pupple'ın bile konser kayıtları var .
Dönene kadar bir iki konsere daha eğer bilet bulabilirsem buraya gelmeyi düşünyorum .
Vee İstanbulda da daha çok sahnenin havasını yakından soluyabileceğimiz konser mekanları istiyorum . Duyrulur...

2 yorum:

Saadet Topçu dedi ki...

Merhaba,
Lızz Wright'ı bende severim, canlı canlı dinlemişsin ne güzel. Belki bir gün İstanbul'da dinleme olanağı bulurum bende. Yani umarım :)

ALDI BAŞINI GİTTİ dedi ki...

Merhaba Cilek receli,umarim Istanbulda konser verir. Dusunse Sepetciler kasrinda soyle bir yaz konseri ..
O zaman bende bir daha dinlemeye giderim kesin ..